Звернення до ВР з вимогою скасувати норму про невідшкодування олійного ПДВ підтримали 13 облрад

logo


Звернення до парламенту щодо ухвалення законопроекту №7403-2 підтримали тринадцять обласних рад.

Уряд схвалив законопроект про Національну інфраструктуру геопросторових даних
Парламент не прийняв три законопроекти про земельну децентралізацію

Про це повідомляє прес-служба Всеукраїнської аграрної ради

«Сьогодні Полтавська обласна рада підтримала звернення до українського парламенту з вимогою прийняти законопроект №7403-2, що відміняє норму про невідшкодування ПДВ при експорті сої та ріпаку. Висловлюємо щиру подяку обласним депутатам», — йдеться в повідомленні.

Крім того, за прийняття законопроекту №7403-2 виступили найбільші аграрні асоціації та ряд депутатів Верховної Ради.

Результатом скасування відшкодування ПДВ стане зниження закупівельних цін на олійні культури. Це, в свою чергу, призведе до збитків українських сільгоспвиробників і збільшить прибутки переробних підприємств, що належать великим вітчизняним олігархічним, а також міжнародним транснаціональним корпораціям.

За даними Всеукраїнської агарарної ради, відмова від компенсації експортного ПДВ на сою призведе до зниження рентабельності вирощування цієї культури на 9%. Зрештою, аграрії будуть вимушені скорочувати посіви даної культури, в результаті чого у 2018 році виробництво сої в Україні зменшиться вдвічі.

Скорочення посівів сої автоматично призведе до скорочення виробництва соєвого шроту в Україні ― одного з видів кормів для великої рогатої худоби. Тому молочні господарства будуть імпортувати його з Бразилії. В результаті, виробники молока будуть змушені збільшити ціни на свою продукцію. Таким чином, прийняття норми щодо невідшкодування експортного ПДВ завдасть шкоди усьому аграрному сектору та вітчизняній економіці в цілому.

Нагадаємо, що аграрії виступають проти відміни бюджетного відшкодування ПДВ при експорті олійних.