Зубко розповів деталі перемовин з Японією щодо виробництва електрики з відходів

logo


КИЇВ. 5 червня. УНН. Україна проводить перемовини з урядом Японії для залучення довгострокового кредиту під низький відсоток річних для будівництва підприємств з виробництва електроенергії з відходів. Про це сьогодні сказав віце-прем’єр-міністр — міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко на брифінгу в межах конференції “Нова політика управління відходами – шлях до циклічної економіки», передає кореспондент УНН.

«Дійсно, такі переговори ведуться… Для нас є дуже важливими пропозиції для того, щоб відпрацювати технології японських компаній на великих містах, як Дніпро, Київ, Одеса, Львів та інші», — сказав він.

За словами Зубка, перемовини наразі тривають для залучення довгострокового кредиту в японської урядової компанії JICA («Джайка») під малений відсоток, як наприклад, 0,1% річних при залученні кредиту для Бортницької станції аерації, й великими «канікулами».

Водночас, наголосив віце-прем’єр, багато залежить від дій місцевого самоврядування, тобто, рішень конкретних міст, стосовно будівництва підприємств з виробництва електроенергії з відходів за підтримки уряду Японії.

«Ці перемовини ведуться в напрямку п’яти великих міст… де обсяг сміття перевищує 600 тис. тонн на рік», — уточнив він.

Нагадаємо, Японія розглядає можливість надати Україні кредит на виробництво електрики з відходів.