Зняття мораторію. Гектар землі може подорожчати до 10 тисяч євро

logo


В Україні можуть стрімко вирости ціни на землю, як у Польщі після зняття мораторію: ціна виросла до 10 тис. євро за 1 га. Таку думку висловив  засновник і директор економічних програм Ukrainian Institute for the Future Анатолій Амелін.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться в  матеріалі AgroPolit.com “Земельний “пендель” щастя або Що означає рішення Європейського суду для власників паїв та агроринку”.

За словами Амеліна, підвищення вартості українських земель буде, проте не варто очікувати захмарних цін.

“Якщо діятимуть обмеження на заохочення іноземних інвесторів до володіння землею, то найвища ціна становитиме 4-4,5 тис. євро за 1 га. Якщо ж не буде обмежень, і іноземців буде допущено до української землі, то я не бачу тут “земельного буму”. В такому разі не буде неймовірного інтересу інвесторів, бо у світі уже навчилися вирощувати продукцію без землі, тож ціна може піднятися до 8-10 тис. євро за гектар”, – розповідає він.

Як повідомляла НАРОДНА ПРАВДА, депутати Верховної Ради вирішили продовжити мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення до 2019 року.

Нагадаємо, мораторій на продаж земель діятиме, доки не приймуть закон про оборот сільськогосподарських ділянок. А ціна одного гектару землі, яка призначена для сільськогосподарської діяльності, за умови скасування мораторію щодо продажу складе 50-60 тисяч гривень. Тіньовий ринок продажів існує лише через дію мораторію.

Також нагадаємо, що в українському парламенті VIII скликання немає необхідної кількості голосів за законопроект, який зніме мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.