Зниклі ДСТУ замінять технічними регламентами

logo


На заміну втративши чинність радянським ДСТУ прийдуть технічні регламенти. Про це в ефірі телеканалу «Київ» сказала голова Правління громадської організації «Всеукраїнська асоціація з питань захисту прав споживачів «Споживча довіра» Олена Куликова.

«Відповідно до вимог Європейського союзу у нас з’явилися технічні регламенти. У нас змінилася в принципі оцінка відповідності. Якщо раніше у нас була сертифікація, то зараз у нас проходить оцінка відповідності на вимоги технічних регламентів», – зазначила вона.

Експерт нагадала, що технічні регламенти приймаються і мають статус закону, а під нього готуються нормативні документи – закони чи стандарти.

З 1 січня 2019 року переважна більшість технічних стандартів Радянського Союзу – ДСТУ, розроблених до 1992 року, втрачають чинність в Україні.

“Раніше держава брала на себе функцію розробки цих ДСТУ, а зараз, крім того, що держава розробляє стандарти, які повинні бути застосовані і імплементовані відповідно до європейських вимог, так само виробник у будь-якій галузі може замовити і розробити стандарт – не технічні умови а саме стандарт. Це теж європейська практика”, –  додала Олена Куликова.