Зима близько: хто ризикує залишитися без опалення під час морозів

logo


На сьогодні по всій території України підключено трохи більше 40% будинків.

15 жовтня в Україні стартував опалювальний сезон. Школи, дитсадки, лікарні повинні бути із теплом, якщо у таких приміщеннях температура знизиться до 16 градусів. У багатоквартирних будинках теплими батареї стануть, якщо температура надворі знизиться до 8 градусів і протримається протягом трьох діб.

За данними Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, холодні батереї  — у 56% квартир в Україні, а деяким власникам житла доведеться пережити холод із ледь теплими батареями, йдеться в сюжеті Сніданку з 1+1.

Читайте також: Столиця заборгувала «Київенерго» 1 млрд грн: компанія погрожує відключити «Київводоканал»

На сьогодні по всій території України підключено трохи більше 40% будинків. Решта залишається із холодними батареями, теплі батареї в таких домівках – це лише питання часу. За даними Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, в підземних сховищах запасів вугілля та газу достатньо. Тому теплом рано чи пізно забезпечать усіх, хто цього потребує. А от незалежні експерти попереджають, що навіть за таких умов, тепло отримають не усі.  

Пережити зиму із ледь теплими батареями мають шанси  жителі окремих регіонів, які мають борги за теплопостачання. А вони, в Україні, рекордні. Саме тому,  поставки газу і вугілля для теплопостачання можуть бути із перебоями, зауважують фахівці.

Якщо ви платите регулярно за тепло, у вас немає боргів, але ваші батареї холодні – зверніться за поясненням до тих організацій, які відповідають за подачу тепла до вашого будинка.  Гаяти час не варто, кажуть експерти, бо сам процес підключення  може бути довготривалим.

Раныше повыдомлялося, що бойовики напередодні зимового сезону блокують відновлення критичних об’єктів цивільної інфраструктури на Донбасі: люди можуть залишитися без газу та води.