Житниця Європи: Україна увійшла до трійки головних постачальників агропродукції в ЄС

logo


За останній рік українські виробники витіснили із топ-3 китайських конкурентів.

Україна стала третім за обсягами постачальником агропродукції до Європейського Союзу. Про це повідомляє Економічна правда з посиланням на «УкрАгроКонсалт» і звіт Єврокомісії.

За даними, які наводяться зараз, Україна поставила на ринок ЄС сільськогосподарської продукції на суму 5,9 млрд євро. Китай за рік наторгував у Європі на 200 млн євро менше і поступився Україні третьою сходинкою умовного рейтингу. Перші дві позиції залишилися незмінними: США продали в ЄС товарів на 12,4 млрд євро, а Бразилія – на 11,8 млрд євро.

Фотогалерея На Київщині півсотні молодиків намагалися захопити аграрний кооператив (4 фото)

13 квітня, 18:42

Україна змогла суттєво наростити обсяги свого експорту агропродовольчих товарів. Приріст вартості склав 6% або 331 млн євро за рік. Також цей показник виявився на 89 млн євро вищим, ніж приріст європейських поставок в Україну. Позитивне сальдо торгівлі України агропродовольчою продукцією з ЄС склало майже 3,8 млрд євро.

ВідеоАграрії перелаштовуються на вирощування непритаманних для України культур

Багато сонця і мало дощу — Україна перетворюється в субтропіки. Від глобального потепління потерпає не лише наша країна, а й увесь світ. І наші аграрії перелаштовуються на культури, які не були притаманні для наших широт. Як вижити в умовах глобального потепління — дивіться у сюжеті.  

Аграрії перелаштовуються на вирощування непритаманних для України культур

У квітні також повідомлялося, що в 2019 році Кабінет міністрів України виділить на розвиток фермерства 5,9 мільярдів гривень. Про це заявив прем’єр-міністр країни Володимир Гройсман.

Пшениця, інфографікаТСН.ua