«Женя, не відправляйте людей»: Зеленський зателефонував главі Укрексімбанку після скарги підприємців

logo


Трансляцію зустрічі вела прес-служба глав держави.

Скарга бізнесменів полягає в тому, що банк не дає відтермінування на рік за кредитами. Під час першого дзвінка Мецгер заявив, що всі проблеми хмельницького бізнесу має вирішити очільниця місцевого філіалу Тетяна Лундишева.

Проте представники бізнесу, які були на зустрічі, заявили, що в них немає проблем з регіональною філію, а проблеми саме з Києвом, бо все залежить від рішення центрального офісу.

Після цього Зеленський сам зателефонував Мецгеру.

«Женя, ви не видаєте ніякі кредити, люди скаржаться. Мало того, вони кажуть не про реструктуризацію, а про відтермінування сплати за частину тіла кредиту. Навіщо ти відправляєш їх до Лундишевої, якщо це від тебе залежить?», — наголосив він.

Президент уточнив, що справа не в одній компанії, а у багатьох, які «тут сидять і говорять».

«Це різні компанії, значить, це відбувається у вас по всій країні. Вирішіть це питання, не відправляйте людей!», — сказав Зеленський.

Після довгих пояснень від очільника Укрексімбанку президент заявив: «Ні, я не згоден. Тому що у вас немає рішення в банківській системі, що ви людям даєте відтермінування, наприклад, рік. Коли ви це зробите, зкомунікуєте з усім суспільством, у них не буде питань. І вся ваша вертикаль буде так працювати, якщо це буде рішення керівництва Укрексімбанку. Щоби люди могли погашати кредити через рік, бо в них зараз немає грошей через COVID-19».

Розмову Зеленський завершив словом «Дякую».  

Початок цієї частини на 52:15.

Нагадаємо, Кабмін запровадив програму, за якою малий бізнес зможе 12 місяців не платити відсотки за банківськими кредитами.

Також 15 квітня уряд розширив дію програми 5-7-9, дозволивши видавати кредити до 3 мільйонів гривень малому бізнесу, що постраждав від карантину.