Зернова асоціація: Дії «Укрзалізниці» нищать українські елеватори

logo


Поділитись на Facebook

Tweet on Twitter

Запровадження з 1 червня обмеження «Укрзалізниці» щодо роботи 177 залізничних станцій із навантаження зерна означають фактичне закриття зернозберігальних підприємств, які користуються їхніми послугами, адже ці обмеження припадають на піковий період вантажних робіт, що проводяться на станціях. Про це йдеться у заяві «Української зернової асоціації» (УЗА).

Згідно офіційної інформації, «Укрзалізниця» планує обмежити роботу більшої частини залізничних станцій у період з 1 червня по 1 грудня — у період основної роботи з навантаження зерна.

«Такі дії неодмінно призведуть до перевантаження та повної зупинки більшості елеваторів, розташованих на цих станціях. Як наслідок Україна ризикує отримати погіршення якості та збільшення втрат зерна на полях у найважливіший для виробників період», — йдеться у повідомленні.

Крім того, в УЗА вважають некоректними критерії, за якими був сформований перелік малоефективних станцій.

«Інформація ПАТ «Укрзалізниця» базується на фактичній кількості поданих вагонів-зерновозів на залізничні станції за попередній період, а не на реальній можливості станцій та елеваторів при таких станціях вантажити зерно. Таким чином, ПАТ «Укрзалізниця», не забезпечуючи станції потрібною кількістю вагонів, власноруч створила умови для низької активності деяких станцій та на підставі цього сформувала перелік малодіяльних станцій», — заявили в УЗА.

Схожі статті

Прем’єр-міністра попросять знизити портові збори ще на половину

Виробник техніки: На українському ринку сільгосптехніки є позитивні тенденц…

«Укрзалізниця» хоче закрити 170 зернових станцій

УЗА: До 2022 року обсяг перевезень зерна залізницею має скласти 5 млн тонн …