Зеленський натякнув, хто стоїть за мітингами проти продажу землі

logo


Зеленський перед голосуванням за закон про землю зустрівся з народними депутатами від «Слуги народу». Президент переконував їх підтримати документ, натякнувши, що масові акції проти організовані Коломойським.

Про це пише Економічна правда, посилаючись на свої джерела. За словами нардепів, які були на цій зустрічі, президент наголошував, що «протести нагнітає лише одна людина». Як розповів один із депутатів «Слуги народу» Економічній правді, йшлося про Коломойського. При цьому Зеленський визнав, що «такі заходи опонентів все одно діють», тому саме через ризики поширення протестних акцій він і вирішив запропонувати провести референдум щодо продажу землі іноземцям.

Як відзначає ЕП, одним з головних організаторів і учасників протестних рухів, направлених проти законопроекту, який збирається голосувати Рада, є аграрна асоціація – Всеукраїнська аграрна рада (ВАР). Вона організовувала акцію протесту  під лозунгами «Ні продажу України» у 13 регіонах, а у день голосування влаштувала акцію під стінами ВР. Джерела ЕП вказують, що одним із спонсорів ВАР став Ігор Коломойський. Так, голова ВАР Андрій Дикун у непублічних розмовах «хвалився», що олігарх фінансує асоціацію.

 

Нагадаємо, Верховна Рада під час засідання 13 листопада підтримала законопроект, який передбачає скасування мораторію на продаж землі з 1 жовтня 2020 року. У першому читанні законопроект зібрав рівно 240 голосів, з них 227 із «Слуги народу», 13 – позафракційні.

Частина нардепів від «Слуги народу» виступила проти законопроекту, зокрема через те, що у ньому ні слова немає про обіцяний Зеленським референдум.

Президент Володимир Зеленський доручив уряду підготувати проект закону про скасування мораторію на продаж сільськогосподарських земель до жовтня. А Верховна Рада повинна прийняти його до грудня.

25 вересня Кабінет міністрів України затвердив законопроект про скасування мораторію на продаж сільськогосподарської землі та скерував документ до парламенту.

За інформацією  ЄБРР, заборона на вільний продаж селянами землі сільськогосподарського призначення гальмує економічне зростання України щорічно на 1% від валового внутрішнього продукту. Світовий банк прогнозує, що відкриття ринку землі дозволить збільшити ВВП України на 2% протягом наступних років.

Земельний ринок запрацює з 1 жовтня 2020 року, що, зокрема, призведе до збільшення вартості оренди за 1 га в середньому по країні з 1700 грн у 2018 році до 4000 грн у 2024 році.

Фото:
112 Украина