Завантаженість лікарень хворими на COVID-19: де ситуація з ліжками найгірша

В Україні майже 62% місць для хворих з коронавірусом — вже зайнято.

Загалом в Україні відведено понад 37 тис. лікарняних ліжок для пацієнтів з COVID-19. Станом на сьогодні, 23 жовтня, в країні зайнято 61,9% ліжок.

У Львові готуються до «найгірших варіантів» і збільшують на 50% резерв ліжок для хворих на COVID-19

У порівнянні з вчорашнім днем, завантаженість ліжкомісць зменшилась на 4,3%. Про це свідчать дані Міністерства охорони здоров’я.

Найскладніша ситуація з місцями для пацієнтів з коронавірусом склалась у таких областях:

в Одеській області ліжка заповнені на 85%;

в Полтавській — 75,7%,

Запорізькій — 75%,

Донецькій — 74,3%

Луганській — 74%.

у Києві — 67,2%,

Львівська область —  54,7%.

При цьому менш як 50% місць зайняті лише в лікарнях Херсонської області — 47,2%.

Наразі в Україні немає жодного регіону, готового до ослаблення карантину. У всіх областях перевищено показник зараження коронавірусною інфекцією.


Міністерство охорони здоров’я України

Нагадаємо, від початку пандемії інфікувались вже понад 330 тисяч українців. Сьогодні в Україні новий антирекорд: кількість заражень за добу вже перевищила 7,5 тисяч, померла 121 людина.

Так, за останню добу найбільшу кількість випадків зареєстровано у Харківській області — 693, у Києві — 635, в Одеській області — 571, у Хмельницькій — 471, у Житомирській — 426 та у Запорізькій — 402.

Натомість областей, де не зафіксовано нових випадків COVID-19, немає. Найменшу кількість заражень зафіксували у Кіровоградській області — 72.

Тим часом, у лікарні Харкова медики запевняють, що не готові приймати хворих на коронавірус. За їхніми словами, у них бракує засобів захисту та обладнання: апаратів ШВЛ на всю лікарню лише п’ять. Крім того, у закладі немає жодного інфекціоніста, а медсестри та санітарки масово звільняються з роботи. Тільки за останню добу заяви на звільнення подали близько 12 людей.

Відео У харківській лікарні масово звільняються медсестри та санітарки – майже 20 людей подало заяву

Хворі медики. У інфекційній лікарні в Коломиї, що на Прикарпатті, майже всі лікарі захворіли на коронавірус, зокрема й керівник медзакладу. А пацієнтів обслуговує середній та молодший медперсонал. Про це заявив міський голова Ігор Слюзар. А в залізничній лікарні Харкова немає апаратів ШВЛ та медпрацівників . Там твердять, що не готові приймати хворих на коронавірус, яких почнуть доправляти туди вже в понеділок.