Засідання Українсько-Білоруської комісії: Зубко розповів про основні питання, що обговорювались

logo


Віце-прем’єр міністр України Генадій Зубко розповів в інтерв’ю “Прямому” про основні події та питання, що обговорювались на 26-му засіданні Українсько-Білоруської комісії з питань торгово-економічного співробітництва.

— Тількищо ми закінчили роботу 26-ї комісії. Перше, що розкажу — це основні моменти, які обговорювалися. Напередодні візиту президента України в Білорусію, проговорювалось саме виконання тих домовленостей, які були і стратегічні плани на 2019-2020 роки. Один із основних моментів — це проведення першого регіонального форуму в місті Гомель. Він буде проведений вперше. Буде залучено 13 областей України для проведення цієї події. Будуть присутні 60 підприємств з цих областей. Очікуємо підписання до 20 угод на рівні міст, областей, а також на міжгалузевому та міжміністерстському рівні. Це важливе питання тому, що саме регіональне співробітництво сьогодні дає можливість залучення інвестицій, можливість туристичних потоків, можливість обміну інформацією та кооперації. Саме кооперація була одним із основних розділів в нашій роботі тому, що в Україні працює близько восьми білоруських підприємств, які локалізацію доводять до досить високого рівня. Для нас є також дуже важливою поставка української продукції до Білорусі. В першу чергу це поставки агропромислової продукції, продукції української металургії, і саме головне — питання транспортних потоків, які сьогодні дозволяють збільшити обсяги товарообміну між країнами. Ми розглянули можливість залучення водного транспорту проект “Припять-Київ-ГЕС” і далі продовження судноплавства річкою Дніпро. Це те, що дасть можливість зменшення тарифів, дасть можливість поставки білоруських нафтопродуктів в Україну, і те, що дасть можливість розвантажити “Укрзалізницю”, звільнивши тягову силу, звільнивши від необхідності великої кількості вантажних вагонів. Щодо можливості питання міжнародних пунктів пропуску, ми домовились, що в Києві буде відкритий в Київській області єдиний “Олександрівка-Вільча” міжнародний пункт. Він перейде в статус, який дозволить його розвивати. І саме головне транспортне сполучення, яке передбачається Міністерством інфраструктури по ремонту дороги 01, залучення європейських коштів на розбудову цієї дороги, інвестиційних коштів міжнародних фінансових організацій дозволить нам прискорити цей процес. І саме головне те, що ми бачимо в напрямку енергетичної співпраці, культурної, гуманітарної співпраці, спорту й іномовлення в Білорусі. Ми саме обговорювали це питання запуску після 1 грудня першого каналу “UA TV” на території Білорусі. Це також ми розглядаємо, як економічний інструмент і можливості інформування Білорусі про те, що відбувається в Україні з точки зору економіки, залучення інвестицій, туристичного потенціалу.

— В яких галузях ще потрібно працювати з Білоруссю?

— Дуже важливе піднімали питання антидемпінгових розслідувань, які ведуться там проти української продукції на території Білорусі. Це не завжди ініціатива білоруської сторони, це з ініціативи інших країн, які входять в так званий Євразійський Альянс. І для нас є дуже важливим показати Білорусі, що це має ефект не тільки на товарообмін між нашими країнами, а має беспосередній макроекономічний вплив на білоруську економіку. Наприклад, колісні пари, яких не вистачає на білоруській залізній дорозі, і яким чином це може дозволити наш товарообмін. Можливості кооперації. Ми хочемо, щоб саме українська продукція застосовувалась в машинобудуванні білоруськими підприємствами. Ми також бажаємо, щоб технічне і регламентне обслуговування українських літаків “Антон” обслуговувались нашими підприємствами. І ще багато питань, які піднімаються з обох сторін. І я думаю, що безпосередньо сьогодні ми маємо дуже активну співпрацю. Ми не тільки говоримо про проблеми, ми сьогодні маємо можливість з білоруськими колегами знайти спільне рішення, яким чином швидко виходити з цього.

Нагадаємо, товарообіг між Україною та Сполученими Штатами Америки за понад рік зріс на 70%.

Також слідкуйте за «Прямим» у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.

загрузка…