Зарплата-2018: скільки зароблятимуть українці і чого чекати надалі

logo


В результаті рішення уряду про підвищення мінімальної зарплати доходи у низькооплачуваних працівників повинні зрости.

Навіть за некваліфіковану працю роботодавець повинен сплатити працівнику не менше 3723 гривень на місяць. Сума погодинної оплати тепер становить 22,41 гривні, як мінімум. І ця норма обов’язкова до виконання для будь-якої організації (не тільки бюджетної), пояснює “Народна Правда”.

Підвищення мінімальної зарплати позначиться на оплаті праці бюджетників, зарплати яких йдуть по тарифу ЄТС. У 2018 році оклад для 1-го розряду ЄТС дорівнює прожитковому мінімуму – 1762 гривні. Тарифні ставки від 1 до 11 розрядів – нижче мінімальної зарплати, а вище тільки з 12-го – від 3735 гривень. Це означає, роботодавці повинні забезпечить оклади для працівників 1-11 розрядів у розмірі мінімальної зарплати.

Середня зарплата по країні після підвищення соцстандартів також виросте. За прогнозом Мінекономрозвитку, на кінець року вона повинна становити приблизно 8350 гривень. До грудня минулого року цей показник становив 7470 гривень, тобто очікуване зростання показника прогнозується на рівні 12 відсотків.

Розмір мінімальної зарплати, як правило, встановлюється на рік, але в держбюджеті-2018 на прохання глави держави є положення про можливий перегляд показника в середині року.

Нагадаємо, що мінімальна заробітна плата для українців підвищиться до 4 200 гривень із другого кварталу 2018 року. Такі дані прописані у законі “Прo Дeржaвний бюджeт нa 2018 рiк”.

А раніше міністр освіти повідомила, що найменша ставка вчителя повинна становити 9,6 тисячі гривень.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.