За якою Програмою діятиме Нацбанк

logo


Національний банк оприлюднив Програму дій на 2019 рік, яка є дорожньою картою для реалізації середньострокової Стратегії центрального банку впродовж поточного року, інформує прес-служба регулятора.

Ухвалена та публічно презентована навесні 2018 року Стратегія встановлює сім ключових цілей для Національного банку. Оприлюднивши цей документ, НБУ публічно зобов’язався докласти максимум зусиль для забезпечення низької інфляції, стабільної, прозорої та ефективної банківської системи, відновлення кредитування, ефективного регулювання фінансового сектору, вільного руху капіталу та фінансової інклюзії.

Зокрема, у поточному році Нацбанк продовжуватиме скеровувати свою діяльність на виконання цих стратегічних цілей, щоб створити сприятливе середовище для учасників фінансової екосистеми – від банків до бізнесу, від споживачів фінансових послуг до тих осіб, які позбавлені доступу до них.

Програма дій на 2019 рік оцінює поточний прогрес у втіленні Стратегії, досягнутий минулого року, та містить чіткий перелік дій та ключових активностей регулятора, а також аналіз внутрішніх і зовнішніх ризиків, які можуть стати на заваді реалізації цих заходів. Кожна з дій та активностей центробанку має визначений строк виконання та оцінку очікуваних ефектів від їх реалізації для фінансової екосистеми.

Водночас Нацбанк є учасником фінансової екосистеми, і його здатність втілювати стратегічні цілі в багатьох випадках прямо залежить і від дій інших її учасників. Враховуючи це, у Національному банку зазначають, що він відкритий до конструктивної співпраці з усіма стейкхолдерами – клієнтами НБУ та закликає разом працювати над розвитком економіки та фінансової системи України.

«Звичайно, пройти шлях до стійкої економіки і розвинутої та стабільної фінансової системи ми не можемо самотужки – це потребує спільної роботи Національного банку і банків, бізнесу, державних органів, експертної спільноти та медіа», – наголосив Голова НБУ Яків СМОЛІЙ, презентуючи Програму дій під час Зустрічі НБУ з клієнтами та партнерами.

У Програмі окремо зазначається, що важливою передумовою досягнення стратегічних цілей Національного банку є відсутність суттєвих шоків у внутрішньому та зовнішньому середовищі. Реалізація окреслених ризиків може поставити під загрозу спроможність регулятора втілити заплановану Програму дій.

«Зокрема, від стану глобальної економіки, розгортання протекціоністських настроїв у світі, динаміки цін на сировинні товари і апетитів інвесторів до країн, що розвиваються, залежить здатність знизити інфляцію та перейти до вільного руху капіталу. А посилення зовнішньої військової агресії може поставити під загрозу не лише потенційні досягнення, а й здобутки минулих років», – йдеться у документі.

Тим часом до потенційних ризиків Національний банк також відніс послаблення інтересу до країн, що розвиваються, відплив капіталу з цих країн, посилення трудової міграції українців.

Більш детально – у Програмі дій НБУ на 2019 рік

Переглядів: 8