З 1 січня формули Роттердам + не буде, — Герус

logo


«Ціна електроенергії може зрости на 2% з 1 січня. Цей проект рішення дійсно з урахуванням інтересів споживачів», - зазначив експерт. - З 1 січня формули Роттердам + не буде, - Герус

«Ціна електроенергії може зрости на 2% з 1 січня. Цей проект рішення дійсно з урахуванням інтересів споживачів», — зазначив експерт.

Екс-член НКРЕКП, голова Асоціації споживачів енергетики і комунальних послуг Андрій Герус заявив, що з 1 січня 2019 року формула Роттердам + де-факто перестане існувати. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

За словами, Геруса, де-юре Роттердам + на наступний рік залишається, де-факто його не буде.

«З чим всіх вас і вітаю, тому що нас цікавить не форма, а зміст», — написав Герус.

Експерт вважає, що проект рішення НКРЕКП про прогнозовану оптову ціну електричної енергії (ОРЦ) на 2019 рік враховує інтереси споживачів.

«Сьогодні вранці з’явився проект рішення НКРЕКП — ціна електроенергії може зрости на 2% з 1 січня. Цей проект рішення дійсно з урахуванням інтересів споживачів», — зазначив він.

Читайте також

З 1 січня формули Роттердам + не буде, - Герус

Основний драйвер зростання цін — газ, а не електроенергія, — Корольчук 31 Жовтня, 10:49

«Середня ринкова ціна вугілля на європейському ринку за жовтень 2018 становить 99,5 $ / тонну, що на 7,3% або на 6,7 $ / тонну вище», - відзначають у комісії

НКРЕКП знову закладає в тариф ціну вугілля нижче європейських індексів 11 Грудня, 12:19

За даними Кривенко, відсоток зростання тарифів на тепло не перевищив відсоток зростання вартості газу - 23,5%

НКРЕКП підвищила тарифи на тепло для населення 10 Грудня, 15:30

Як повідомлялося, 23 серпня Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), прийняла рішення про скасування постанови № 289 від 3 березня 2017 року «Про затвердження порядку формування прогнозної оптової ціни електричної енергії» (так званої, формули Роттердам + ).

Юридично рішення повинно вступити в силу з початком дії нового ринку електроенергії в 2019 році. Ухвалений парламентом закон «Про ринок електроенергії» передбачає впровадження нової конкурентної моделі ринку і впроваджує в Україні норми Третього енергетичного пакета ЄС.

Як повідомлялося, голова НКРЕКП обіцяє населенню не піднімати тарифи на електроенергію.