Що буде з виведеними з обігу копійками

logo


Джерело: businessua.com.  → Ключові теги: НБУ, копійки

Торік через банківську систему Нацбанку повернулося близько 1,5 млн шт. монет по 1, 2 і 5 коп. Водночас в обігу перебуває майже 6 млрд шт. дрібних монет.

3286_ukrainstki-moneti.jpg (42.75 Kb)

«Нацбанк спеціально не вилучає з обігу монети номіналом 1, 2, 5 і 25 копійок. Вони поступово повертаються до нас через банківську систему. Водночас не можна сказати, скільки всього буде повернено монет. Адже багато з них просто загубили. Ще якась кількість лежить у скарбничках українців. Можливо, коли ми оголосимо про вилучення монет із обігу, процес піде активніше», — говорить голова Нацбанку Яків Смолій.

Зараз монети доставляють до спеціальних сховищ. Коли набереться певний обсяг, їх утилізують.

«Якщо паперові банкноти ми ріжемо, подрібнюємо, то для монет передбачена окрема процедура. Утилізація відбувається шляхом знищення на них мотивів зображень на спеціальному обладнанні у присутності комісії. Це стосується як обігових монет, так і пам’ятних та інвестиційних монет», — наголосив Яків Смолій.

За його словами, монети з недорогоцінних металів стають металобрухтом. Їх не можна карбувати повторно. Для нових монет потрібні заготовки певного сплаву.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: