Westinghouse в разі форс-мажору готова замінити російське ядерне паливо в Україні

logo


КИЇВ. 23 жовтня. УНН. Міжнародна компанія «Westinghouse» в разі відмови Росії поставляти в Україну свіже ядерне паливо для атомних електростанцій готова його повністю замінити. Про це під час форуму «Тиждень відкритої енергетики» заявив перший віце-президент — технічний директор ДП НАЕК «Енергоатом» Олександр Шавлак, передає кореспондент УНН.

«За останньою додатковою угодою, контрактом, на поставку палива з компанією «Westinghouse» у нас є домовленість — в разі форс-мажору з огляду на відомі обставини повністю замінити російського виробника. «Westinghouse» готовий всі наші 13 блоків … оперативно вирішити потенційно можливу проблему непостачання палива з РФ», — сказав А.Шавлаков.

При цьому він зазначив, що «Енергоатому» вдалося домогтися виконання рекомендації МАГАТЕ, яка націлює атомну генерацію усього світу на необхідність диверсифікації поставок свіжого ядерного палива.

А.Шавлаков нагадав, що є два постачальника свіжого ядерного палива — російська компанія «ТВЕЛ» і міжнародна компанія «Westinghouse».

При цьому частка російської компанії на українському ринку поки більше.

«Ситуація з постачанням свіжого ядерного палива у нас прогнозована, і досить оптимістично я на неї дивлюся», — сказав А.Шавлаков.

Він уточнив, що цього року була запланована поставка 11 партій свіжого палива.

«На сьогодні поставлено 5 партій для тисячників (свіжого палива — ред.) російського виробництва. Все йде у графіку», — уточнив він.

При цьому в 2017 році була також запланована поставка 6 партій свіжого ядерного палива компанією «Westinghouse», з яких вже виконано 5.

Як повідомляв УНН, Україна домовилася з Westinghouse про модернізацію атомних блоків з російськими турбінами.

Читайте также: