ВР прийняла законопроекти 1053-1 та 1073

logo


20 вересня Верховна Рада України проголосувала в другому читанні за законопроекти 1053–1 та 1073 щодо фіскалізації та контролю споживачами легальності продукції, які активно підтримувались Європейською Бізнес Асоціацією. Бізнес вітає це рішення та дякує за державницьку позицію в напрямку виведення економіки України з тіні та чергового кроку в напрямку створення рівних правил гри.

Так, в прийнятій редакції передбачаються довші перехідні періоди задля переходу на обов’язкове використання касових апаратів або їх аналогів. А саме, з 1 жовтня 2020 року для груп товарів, реалізація яких становить ризик ухилення від сплати податків (ювелірні вироби, побутова техніка, тощо) та з 1 січня 2021 року для інших груп товарів.

До 1 жовтня 2020 року штраф за невидачу фіскального чеку становитиме 10% від вартості проданого з порушенням товару — за перше порушення та 50% за наступні (100% та 150% відповідно після 1 жовтня 2020 року).

Споживач матиме право застосувати механізм кешбеку (повернення сплачених коштів), у разі отримання підробленого чеку, при цьому, встановлюється обов’язкова мінімальна сума 850 гривень для покупки здійснивши яку, покупці зможуть перевірити реєстрацію свого фіскального чеку в Базі Даних Державної податкової України.

З іншого боку, вводиться обов’язок для всіх суб’єктів господарювання вести облік товарів, які відносять до ризикових груп, зокрема: побутової техніки, лікарських засобів, виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, тощо. Тобто, продавець повинен підтвердити походження свого товару.

Бізнес-спільнота

продовжує й надалі відстоювати необхідність виведення економіки з тіні та створення рівних конкурентних умов ведення бізнесу. Тож просимо Державну податкову службу долучити Асоціацію до тестування альтернативних видів РРО, щоб в перехідний період виключити усі невідповідності у практичному застосуванні.

22.09.2019

По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com
тел.: +38 (044) 486-8119