Вперше Україна відкриє національний павільйон на виставці FOODEX Japan 2019

logo


Україна робить свої перші кроки для збільшення експорту продукції в Японію та має перейти від експорту сировини до експорту готової продукції з високою доданою вартістю: снеків, кондитерських виробів, консервів, продукції виноробства, органічної їжі.

ДУМКА: Успішне освоєння ринку Японії вимагає спільної системної роботи бізнесу і Уряду
Японська місія розпочала аудит системи держконтролю при експорті м’яса птиці

До такого висновку прийшли учасники експорт-сніданку «FOODEX Japan — ворота в Азію. Україна на шляху до Національного павільйону», який відбувся 20 червня. На події обговорювались можливості відкриття ринку Японії завдяки участі в найбільшій в Азії виставці продуктів харчування FOODEX Japan.

Учасники також відмітили — Японія посіла почесне 4 місце серед країн з найбільшим потенціалом для українського експорту згідно Експортної стратегії України, а японський споживач є одним з наийвибагливіших у світі, для нього однаковою мірою важливі як зовнішній вигляд продукції, так і його якість.

«Унікальною перевагою України є можливість виготовляти екологічно чисту продукцію в об’ємах, які б відповідали масштабам японського ринку», — зауважила Ольга Трофімцева, заступник міністра Мінагрополітики.

Учасники події також наголосили, що для досягнення успіху в експорті на рівні країни критично важливою є консолідація зусиль виробників, держави, міжнародних інституцій та організацій, що займаються просуванням експорту. І в цьому напрямку відбуваються суттєві зрушення.

«Разом із експортом якісної продукції із дотриманням вимог японського законодавства, Україні необхідна підтримка держави в просуванні України як бренду в Японії. Маю відзначити, що перемовини в цьому напрямку носять позитивний характер. Також потрібно проводити регулярні трейд-тури до Японії, які будуватимуть та зміцнюватимуть взаємовідносини між українськими та японськими партнерами», — відзначив Юрій Луценко, партнер COIN.

«Виробники з України можуть налагодити контакт з понад тисячею потенційних покупців в Японії. FOODEX Japan — чи не єдина площадка, яка дає можливість заявити про себе на всю країну і вивчити попит японців на ті чи інші продукти. По-суті, це перший крок до відкриття ринку Японії. Участь на національному стенді дає можливість виробникам значно знизити витрати на участь у виставці із отриманням максимального ефекту», — наголосила Акіко Охара, представник організаторів виставки FOODEX Japan.

Наступним важливим кроком з відкриття ринку Японії для українських виробників буде трейд-тур восени 2018 року, який організовує компанія COIN. В 2019 році очікується організація першого в історії Українського павільйону на виставці FOODEX Japan 2019, перші торгові місії та багато іншого. 

Нагадаємо, потенціал ринку Японії величезний: розмір ВВП країни є третім в світі, обсяг імпорту продуктів харчування становить $65,9 млрд.