Внаслідок «пенсійної реформи» в Україні 3-4 роки ніхто не виходитиме на пенсію (ВІДЕО)

logo


Якщо пенсійна реформа від уряду Володимира Гройсмана буде прийнята, то в Україні в найближчі 3-4 роки майже не буде нових пенсіонерів. Про це під час прес-конференції сказав політолог та економіст Всеволод Степанюк, передає INTV.

«Пенсійний вік піднімається одноразово на 10 років з 1 січня. Тобто приблизно з цього часу,  думаю, 3-4 роки взагалі ніхто не буде виходити на пенсію, тому що у них не буде трудового стажу, окрім держслужбовців, військовослужбовців та поліцейських», — сказав він.

За словами експерта, реформа передбачає, що людина буде працювати приблизно до 65 років, при цьому отримувати на 30 % менше, ніж ті пенсіонери, які виходитимуть до змін законодавства.

Степанюк висловив думку про те, що урядова реформа призведе до знищення Пенсійного фонду країни. За його підрахунками сума відрахувань, які людина здійснює за 35 років роботи, буде дорівнювати приблизно 94 її середнім зарплатам.

«Якщо людина проживе ще 10 років на цій мізерній пенсії, вийшовши у 65-70 років,  назад вона отримає лише 42 своїх середніх зарплати. Тобто це не те, що шахрайство, це свавілля. Держава хоче не просто збалансувати фонд, а мати 100 % заробіток на пенсійних відрахуваннях» — сказав  Степанюк.

Він також зауважив, що пенсії повинні забезпечуватись не лише Пенсійним фондом, але і за рахунок бюджету, оскільки це передбачено 46 статтею Конституції.

Степанюк зазначив, що соціальні відрахування в Україні були й так «найменшими у Європі», а дефіцит Пенсійного фонду росте через те, що влада знизила ставку ЄСВ з 38 до 22%.

«Водночас у Польщі такі відрахування становлять 38%, у Німеччині — 39 %, і це не заважає бізнесу розвиватись» — підсумував він.