Власник українського цукрового гіганту розповів, чому податкова і ГПУ «кошмарять» бізнес

logo


Податкова інспекція або контролюючі органи спеціально залякують бізнес організовуючи «маски-шоу».

Про це в інтерв’ю НВ розповів Віктор Іванчик, власник найбільшого в Україні виробника цукру — агропромхолдинга Астарта.

«Податкова інспекція або контролюючі органи організовують»маски-шоу», абсолютно не розібравшись. Їх мета — налякати, створити умови для того, щоб бізнесмен вирішив для себе: я краще піду заплачу, домовлюся, щоб мене залишили у спокої», — говорить він.

За його словами, податкова зайнята, тільки тим, що «кошмарити» бізнес. І силові органи, включаючи прокуратуру, намагаються за першим сигналом відразу закривати рахунки, обмежувати діяльність компаній.

«Але ж контролюючі органи могли б спокійно прийти і сказати: ми бачимо, що у тебе тут щось незрозуміле, поясни. Якщо бізнесмен не може пояснити, нехай йдуть до суду і там розбираються, хто правий», — вважає він.

Крім того, Іванчик зазначив, що минулорічні обшуки у Астарті були помилкою, яку визнали в Генпрокуратурі.

«Абсолютно не вникнувши в ситуацію, навіть не запитавши у податковій професійної консультації, нам за рішенням суду закрили рахунки і прислали в офіс «маски-шоу». Коли ми розібралися, виявилося, що вони просто не зрозуміли елементарних речей, які прописані в наших звітах. Елементарно не розібралися. Це рівень «професіоналізму». Це принцип: налякати, змусити домовлятися», — сказав він.

Також Іванчик повідомив, що від представників бізнесу (його компанії і ще декількох інших) на ім’я в. о. міністра фінансів Оксани Маркарової було направлено лист з пропозицією проходити моніторинг податкових інспекцій як консолідовані групи: «У нас десятки юридичних осіб на більшій частині території України. І кожне з цих юросіб перевіряється податковими окремо. Наша пропозиція: ми консолідуємо фінансову звітність, її підтверджують авторитетні аудиторські компанії. Тим більше нас ще контролюють банки, кредитори, міжнародні інвестори «.

Агропромхолдінг Астарта – найбільший виробник цукру в Україні з часткою виробництва близько 25%, земельний банк якого становить 245 тис. га. Також компанія займається виробництвом молока та переробкою сої.

Компанія здійснює діяльність в Полтавській, Вінницькій, Хмельницькій, Тернопільській, Житомирській, Чернігівській, Черкаській і Харківській областях.

Найбільшими акціонерами Астарти є бізнесмен Віктор Іванчик і міжнародна фінансова група Fairfax Financial Holdings Limited, акції компанії торгуються на Варшавській фондовій біржі.

Нагадаємо, що на початку вересня Генпрокуратура провела обшук у головному офісі найбільшого цукровиробника Астарта-Київ.

Пізніше стало відомо, що Печерський районний суд Києва за клопотанням прокурора департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генпрокуратури Дениса Ковіна заарештував рахунки одразу трьох компаній українського цукрового гіганта.

Читайте інтерв’ю з Віктором Іванчик в свіжому номері   журналу Новий Час   — №25 від 12 липня 2018 року.

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її курсором та натисніть Ctrl+Enter