Влада пропонує повністю згорнути фінансування регіонів і видатки на вибори-2020 — Гончаренко

logo


У Кабміні внесли пропозиції щодо змін до бюджету, які передбачають згортання всіх регіональних програм та обнулення видатків на місцеві вибори у жовтні 2020 року.

Про це в коментарі «Прямому» розповів народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Олексій Гончаренко.

«Ці пропозиції Кабміну, які вони розіслали фракціям — шокуючі. Фактично пропонується збільшити дефіцит державного бюджету більш, ніж на 200 мільярдів гривень. Мова йде про те, що пропонується зменшити доходи,.. але при цьому збільшити видатки. Створити у державному бюджеті так званий стабілізаційний фонд у 24 мільярди грн, під який вони підписуватимуть що завгодно, починаючи боротьбою з коронавірусом і завершуючи просто підтримкою якихось систем і органів, які Кабмін буде розподіляти фактично в ручному режимі. Тобто без усілякого контролю з боку парламенту і взагалі затверджень», — сказав Гончаренко.

Він додав, що у Кабміні пропонують повністю згорнути всі програми підтримки регіонів.

«Тобто регіональний розвиток, соцекономрозвиток, студентським об’єднаним громадам на їхню інфраструктуру… Саме цікаве, що пропонується — це обнулити видатки на місцеві вибори цього року, які мають відбутися 25 жовтня цього року. То фактично це означає, що виборів, за їхньою думкою, у 2020 році місцевих просто не буде. Тому що якщо обнулити фінансування, то яким чином їх можна провести?», — додав Гончаренко.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів запропонував Верховній Раді внести деякі зміни до Держбюджету-2020, зокрема, скасувати фінансування місцевих виборів, що заплановані на жовтень.

Раніше «Європейська Солідарність» запропонувала запровадити окрему бюджетну програму для боротьби з поширенням коронавірусу. У Держбюджеті України на цей рік немає фінансових ресурсів для запобігання поширенню коронавірусної хвороби та подолання її наслідків, зазначила депутат Ніна Южаніна.

Також слідкуйте за «Прямим» у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.