Вівсянка з України, сер

logo


Компанія Agricom Group запустила в Чернігівській області завод з виробництва пластівців потужністю 1 тис. тонн в місяць, інвестувавши 10,5 млн дол. Введенням в дію цього підприємства компанія замкнула виробничий ланцюжок від вирощування вівса, його зберігання, оброблення, до виробництва пластівців з вівса та інших зернових культур. Завод був побудований менш ніж за півтора року на місці занедбаного комбікормового заводу. Всього на підприємстві працює 100 чоловік.

Завод Agricom Group — не найпотужніший в Україні, але на сьогодні — найсучасніший. «У нас найсучасніше обладнання. Є підприємства, які випускають пластівці, але такого сучасного комплекту обладнання немає ні у кого», — сказав iAgro директор виробничого комплексу Андрій Ломейко.

Крім того, завод побудований по безвідходній технології — лушпиння, що отримується в результаті очищення вівса, використовується в котельні для отримання технологічної пари.

Планована окупність інвестицій в будівництво заводу — від 4,5 до 5,5 років. За словами Петра Мельника, виконавчого директора Agricom Group, запуск перероблення дозволить компанії істотно збільшити додану вартість — вівсяні пластівці в 2,5-3,5 рази дорожче, ніж зібраний з полів овес. Сьогодні частка компанії складає 9%, завдяки збільшенню продажів менеджмент прогнозує зростання до 15%.

«А взагалі, ми націлені на 25-30% українського ринку», — сказав Мельник, додавши, що половину виробленої продукції планується експортувати. Сьогодні постачання здійснюються в Болгарію, Румунію, і в планах — експорт до Ізраїлю.

«Ми конкурентоспроможні, якщо порівнювати нашу цінову політику з європейськими виробниками. Однак складність у тому, що наша продукція поки не відома на цьому ринку», — сказав Ірина Брославцева, директор торгового дому «Добродія Фудс».

В Україні за останні 4 місяці продажі пластівців Agricom Group виросли на 30%. У найближчих планах компанії — будівництво на прилеглій до заводу території ще 3 цехів, які будуть випускати інші продукти швидкого приготування під новими торговими марками.

Довідка

Agricom Group вирощує зернові та олійні на площі 40 тис. га, володіє зерновими комплексами потужністю зберігання 65 тис. тонн, переробними і торговими підприємствами, що реалізують продукти харчування під торговими марками «Добродія» і San Grano. Мажоритарний акціонер — Роман Приходько.

Олександр Суков