Віджати врожай: аграрії звинуватили силовиків у рейдерському захопленні сої

logo


За борги однієї фірми може заплатити інша.

На Черкащині аграрії звинувачують представників правоохоронних органів у спробі рейдерського захоплення урожаю. Мовляв, борг перед державою одного підприємства намагалися стягнути з іншого, яке мало схожу назву, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Поки ж фермери доводили, що державі нічого не винні, в полі осипалось 15% урожаю – це сотні тисяч гривень втрат. Кожен день зволікання зі збиранням сої коштує селянам кругленьку суму. «Соя висохла, боби розлущуються від температури, висипається соя», — пояснює агроном Павло Козар.

ВідеоНа Черкащині аграрії заявляють про спроби незаконного вилучення майна прокуратурою

Аграрії звинувачують представників правоохоронних органів у спробі рейдерського захоплення урожаю. Мовляв, борг перед державою одного підприємства намагалися стягнути геть з іншого, яке лише мало схожу назву. Поки фермери доводили, що державі нічого не винні, в полі осипалось 15% урожаю, а це сотні тисяч гривень втрат. 

На Черкащині аграрії заявляють про спроби незаконного вилучення майна прокуратурою

Селяни скаржаться, що зібрати урожай не давали правоохоронці – кілька десятків людей у формі блокували сільгосптехніку. Аграріям пояснили, що все це через 600 тисяч гривень боргу однієї з сільгоспфірм перед державою. От тільки вимагати цей борг чомусь приїхали з іншої, яка лише має схожу назву. «Співробітники поліції вирішили, що вони можуть зупинити діяльність підприємства, позбавити його працівників заробітної плати та захопити підприємство», — міркує представник ТОП «Білозірське агро» Олексій Гичко.

Читайте також: На Донеччині затримали начальника міського відділення поліції за вимагання у фермера 200 тис. грн

Коментувати ситуацію на місці правоохоронці відмовилися, але пояснили, що в полі займаються виключно охороною громадського порядку. «Нам необхідно було з’ясувати, хто збирає урожай, перевірити документи. Далі, коли це все було з’ясовано, врожай продовжив збиратися належним чином – ніхто ніяк перепон не чинив», — пояснив представник поліції.

Фотогалерея На Кіровоградщині рейдери намагалися захопити агропідприємство (5 фото)

20 вересня, 15:08

Кількість переглядів 941

У прокуратурі Черкащини кажуть, що виконують рішення суду про стягнення з фірми «Приват-Агро-Білозір’я» гроші. Силовики переконані, що врожай та землі належать саме їй, а не відносно новій фірмі – «Білозірське агро», яка тепер заявляє права на майно. «Згідно з відомостями, майно належаить «Приват-Агро-Білозір’я», — пояснив Володимир Цибань. Однак черкаський суд уже відхилив клопотання слідчого про арешт урожаю ТОВ «Білозірське агро» за борги іншого підприємства.

Читайте також: Рейдерство на селі. Фермери масово страждають від нападів злочинців

Тепер селяни просять правоохоронців і далі шукати правди у суді, а не фізично захоплювати врожай. «Я цю землю сіяв, як агроном. Ми її засіяли, ми її обробляли, ніхто тоді не розказував, що тут неможна сіяти, а тут різко неможна збирати. Чого раптом неможна збирати наш урожай? Чого зразу не було сказати, що тут сіяти неможна – тут не сійте! Ми б не сіяли», — дивується агроном.