Відтік кадрів з України можна зупинити тільки високими зарплатами — Омелян

logo


Утримати величезний відтік кадрів з України можна лише високою заробітною платою та комфортними умовами життя.

Про це “Прямому” повідомив міністр інфраструктури України Володимир Омелян.

“Втримати людей ми можемо тільки єдиним — це високими зарплатами і комфортними умовами, бо переїздять не завжди тільки через те, що зарплата на порядки вища, але переїздять через те, що людина не почувається в безпеці. Людина не має нормальної медицини, не гарантована гарна освіта для їхніх дітей, багато інших факторів. Над цим, ми, як уряд, повинні працювати, і тут дуже правильне гасло прем’єр-міністра ,що ми повинні піднімати середню зарплату в Україні. Це політика президента України. І зі свого боку, створюючи нові робочі місця, ми в першу чергу спілкуємося з приватними компаніями, що, якщо ви хочете отримувати робітників, ви повинні платити добрі зарплати, і це вже відбувається по Україні, щонайменше в сфері інфраструктури”, — заявив Володимир Омелян.

Щодо того, як компенсувати відтік цінних кадрів з України, то міністр інфраструктури зазначив, що потрібно повернути українців, які працюють зараз в Росії та створити для них більш привабливі умови праці, а також залучати молодь з європейських країн.

“В першу чергу — це ті мільйони українців, які працюють зраз в Росії і, власне, ця умова також частково наша ініціатива. Ми повинні повернути їх додому і дати кращі умови праці, аніж вони мають сьогодні в Росії і точно набагато безпечніше. Це від2 до 3 мільйонів, може навіть 4 мільйони українців. Це дуже великий компенсатор.Щодо інших регіонів, побачимо, але є картинка ,наприклад, в західній Україні, коли запрошують європейських фахівців молодих, платять їм зарплату порядку півтори-дві тисячі євро — і вони щасливі, бо, так, зарплати в ЄС вищі, але витрати теж на порядок вищі, плюс обов’язкове страхування, плюс різні позики і в підсумку в людини на руках лишається 50-100 євро за місяць. В Україні залишається більше, бо витрати побутові набагато нижчі. Тут є різні шляхи, не можна зараз згадати універсального рецепту, але знову ж таки, якщо ми хочемо перетворитись на сучасного промислового монстра, а я дуже би хотів щоб це відбулось в Україні, то ми повинні мотивувати людей високими зарплатами і високими стандартами життя”, — наголосив міністр.

Нагадаємо, раніше Володимир Омелян повідомляв про збитки для України через Керченський міст.

Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter , Telegram та Instagram.