Відсьогодні балкони в новобудовах можна законно склити

logo


Раніше жителі склили балкони без дозволу держави. Фото: «Хмарочос»

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства дозволило склити балкони та лоджії вище третього поверху, сповіщає “Урядовий портал”.

Раніше будівельні норми при проектуванні та будівництві багатоповерхівок не допускається скління балконів. Тому жителі потім робили це самостійно, що псувало зовнішній вигляд будівель і міст.

Тепер склити балкони або лоджії можна, якщо вони завширшки не менше 1,2 метра можна та якщо площа нових вікон не менше половини від площі зовнішніх стін балкона. Відчинятися вікна мають на бік балкона.

Нагадаємо, відтепер будь-які дозвільні документи на будівництво можна переглянути на спеціальній онлайн-платформі Прозора ДАБІ, яку запустила Державна архітектурно-будівельна інспекція. Раніше сервіс працював із об’єктами зі значним класом наслідків СС3. Тепер він доступний для об’єктів СС2.

За допомогою порталу забудовники оперативно відслідковуватимуть, на якому етапі розгляду перебуває їхня документація. Наступного дня після подачі документів на сайті можна дізнатися вхідний номер та дату реєстрації звернення, а потім – кінцевий термін його розгляду та результат. Якщо у будівництві відмовлять, то буде видно причину: наприклад, забудова не має пандусу чи парковки.

Верховна Рада спростила процедуру будівництва вітроелектростанцій

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.