Відмова від ручного регулювання цін на енергоресурси вигідна кожному споживачеві – ЄБРР

logo


Реформа у сфері електроенергетики позитивно позначиться на всіх споживачів.

Таку думку висловила Ольга Єрьоміна, провідний банкір департаменту електроенергетики ЄБРР в коментарі виданню Сегодня.

– Закон спрямований на відмову від ручного принципу формування цін. Щоб все регулювалося ринковими відносинами, без втручання чиновників. Поліпшення конкуренції, прозорість і невтручання чиновників в роботу ринку дозволить залучити інвестиції в галузь.

В цілому реформи в сфері електроенергетиці повинні позитивно позначитися на всіх споживачах. У довгостроковій перспективі така політика повинна привести до зниження цін на електроенергію для споживачів, – підкреслили в ЄБРР.

– Реформа енергетичного сектора спрямована на те, щоб створити конкуренцію в секторі і поліпшити якість послуг для кінцевого споживача. Це не швидкий процес, там перехідний період триватиме, як мінімум два роки. Відповідно до закону про ринок електроенергії, ринок має запрацювати тільки в липні 2019 року, – сказала Ольга Єрьоміна.

Раніше важливість ринкового ціноутворення підкреслив і директор ЄБРР в Україні Шевки Анджунер. На його думку, саме цей фактор є в низці вирішальних для приходу в українську енергетику іноземних інвестицій.

Нагадаємо, в 2016 році за ініціативою міжнародних організацій і донорів Україна почала процес лібералізації системи ціноутворення на енергоресурси. 27 квітня 2016 року КМУ прийняв постанову №315, яким зрівняла ціни на газ для промисловості і населення.

Цим же рішенням визначено формулу ціни газу, в основі якої лежать котирування в європейському хабі NCG (поблизу німецького міста Дюссельдорф) + доставка до україно-словацького кордону.

3 березня 2016 року НКРЕКУ прийняла постанову №289, в якій затвердила нову методологію розрахунку оптової ринкової ціни електроенергії (ОРЦ). Відповідно до даної методології, вугільна складова в тарифі на електроенергію заснована на котируваннях вугільного хаба ARA (Роттердам) + доставка в український порт.

Читайте: Енергонезалежність неможлива без лібералізації енергоринків – нардеп

Нагадаємо, раніше Факти ICTV писали, що тільки ринкові ціни дозволять залучити інвестиції в енергетику.