Від’ємне сальдо зовнішньої торгівлі свининою у 2018 році зросло до $48 млн

logo


Обсяги імпорту свіжої, охолодженої та мороженої свинини за результатами 2018 року склав 28,6 тис. тонн чи майже $52 млy, що вп’ятеро більше, ніж у 2017 році.

Як повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на прес-службу Асоціації «Свинарі України», експортна активність торік була значно слабшою ніж у 2017-му: до інших країн у 2018-му спрямували 1,76 тис. тонн проти майже 5 тис. тонн у попередньому періоді.

Середня митна вартість експортованого кілограму свинини практично не змінилася, проте майже трикратне скорочення обсягів зовнішніх поставок спричинило відповідну зміну обсягу валютних надходжень за такі операції ($3,77 млн проти $10,5 млн у 2017-му).

Це на фоні значного пожвавлення імпорту збільшило від’ємне значення зовнішньоторгового сальдо по цій товарній позиції до $48 млн.

«Якщо торік обсяги імпорту свинини незначно перевищували експорт, то різниця у вартості дозволила втримати зовнішньоторгове сальдо вище нульової позначки. Втім, ситуація на ринку свинини, динаміка торгівельної активності та співвідношення зовнішніх та внутрішніх цін ще в першій половині року «підготували» операторів до того, що у 2018-му Україна не зможе втримати звання нетто-експортера свинини,» — коментують аналітики АСУ.

Не зважаючи на приріст річних обсягів імпорту, послаблення внутрішніх закупівельних цін дещо сповільнило темпи імпорту протягом останніх двох місяців року. Тож фактичне надходження свинини з-за кордону не сягнуло прогнозованих 30 тис. тонн, тож поступається обсягам імпорту свинини у 2014-му, та у попередні три роки.

Крім цього, аналітики зауважують, що питома вага імпортної свинини на внутрішньому ринку не перевищує 5%.