Весняні дощі спровокують дефіцит цукру в Україні

logo


Ціни зростатимуть поступово.

Експерти асоціації «Укрцукор» прогнозують, що через весняні дощі в Україні цього року буде дефіцит цукру. Аграрії вже зараз розуміють, що недоотримають 10-15% відсотків врожаю. «Сніданок з 1+1» досліджував, як це вплине на вартість цукру.

Як відомо, один українець з’їдає в середньому майже три кілограми цукру на місяць. Та вже цього року цукор стане дефіцитним, бо дощі розмили 10 частину посівів цукрових буряків. А ті, що вижили втратили свою цукристість.

Якщо у врожайний рік з 1 гектара цукрових буряків можна отримати 130 мішків цукру. То цього року по 20 мішків з кожного гектару аграрії не доотримають.

Читайте також: Прогнози аграріїв: обвал цін на цибулю і дефіцит моркви

«Очікується дефіцит на внутрішньому ринку – 90% від необхідної потреби», — розповів заступник голови правління «Укрцукор» Руслан Бутило.

Продавці столичних ринків чекають сезону консервації, аби цукровий торг пішов. Зараз цукру продається не багато. Та разом із сезоном закруток вгору підуть і ціни на цукор. А пік зростання експерти агро-ринку прогнозують ближче до нового року.

«Зростання буде поступовим, близько гривня-півтори на кілограмі. Це стосується і вагового і фасованого», — уточнив Бутило.

Читайте також: У травні до України привезли імпортні персики та абрикоси

Однак, без цукру українці не залишаться. На складах виробників є запаси, але якщо вони закінчаться, то солодкий пісок приїде з-за кордону. Щоправда, дорожчий за вітчизняний.

Нагадаємо, 8 травня повідомлялося, що крупи і хліб є лідерами подорожчання від початку року.

ВідеоЧи безпечно купувати нефасовані крупи, цукорі і борошно

Майже 150 мільйонів кілограмів круп, 120 мільйонів кілограмів цукру, і майже 85 мільйонів кілограмів борошна — стільки українці з’їли лише за 9 місяців. Статистику рахували у Держстаті України. Продають такі продукти як в упаковках, так і на вагу. Що обирають частіше та чи безпечно купувати не фасовані сипучі продукти – Сніданок розбирався.  

Чи безпечно купувати нефасовані крупи, цукорі і борошно