Верховний суд відмовив Антимонопольному комітету у стягнення 1,3 млрд грн з компаній Коломойського

logo


Касаційний господарський суд у складі Верховного суду залишив без задоволення скаргу Антимонопольного комітету щодо стягнення з компанії «Укрнафта» та низки компаній Ігоря Коломойського 1,3 мільярда гривень за координацію дій під час аукціонів з продажу нафти у 2015 році.

Відповідне рішення суд ухвалив 8 травня, передає «Інтерфакс-Україна».

Зазначається, що у касаційній палаті Антимонопольний комітет намагався оскаржити рішення Господарського суду Києва, яким скасовувати рішення комітету про стягнення 1,3 мільярда гривень штрафу з компаній Коломойського. У Верховному суді зазначили, що Антимонопольний комітет не дослідив вплив світових цін на нафту на результати проведення нафтових аукціонів.

Загалом Антимонопольний комітет хотів стягнути з «Укрнафти», частка якої належить Коломойському, «НПК-Галичина», та ще чотирьох компаній Коломойського штраф за те, що вони у березні-липні 2015 року узгоджували свої дії під час аукціонів з продажу нафти. Це призвело до збитків держави.

Нагадаємо, що у травні 2015 року стався інцидент з блокуванням доступу у компанію «Укрнафта».

Пізніше стався конфлікт через зміну керівництва компанії, у якому фігурував Ігор Коломойський.

28 вересня 2015 року на засіданні наглядової ради «Укрнафти» затвердили трудовий контракт із новим головою британцем Марком Роллінзом.

27 січня 2016 року державна виконавча служба заарештувала в «Приватбанку» більше 600 рахунків компанії «Укрнафта».

24 травня 2016 року наглядова рада «Укрнафти» підтримала пропозицію про підготовку до санації підприємства.