Верховний суд ухвалив рішення на користь «ПриватБанку» за позовом колишніх власників

logo


этот материал доступен на русском

Компанія намагалась зобов’язати банк погасити заборгованість перед НБУ за кредитом рефінансування, чим припинити іпотеку й звільнити заставне майно.

Ілюстрація REUTERS

Ілюстрація REUTERS

Велика палата Верховного суду України ухвалила рішення на користь державного «ПриватБанку» за позовом компанії «Ерлан», пов’язаної з колишніми власниками фінустанови.

Читайте також«ПриватБанк» вперше перерахував дивіденди до держбюджету — 4,5 мільярда гривень

Як повідомила прес-служба банку, компанія намагалась довести наявність змови і бездіяльності Національного банку України та «ПриватБанку», зобов’язавши банк у судовому порядку погасити заборгованість перед НБУ за кредитом рефінансування, чим припинити іпотеку й звільнити заставне майно.

«Велика палата Верховного суду підтвердила позицію «ПриватБанку» і відмовила в задоволенні позову, зробивши при цьому кілька важливих для всього банківського співтовариства правових висновків», — зазначається в повідомленні.

Довідка УНІАН. Кабінет міністрів ухвалив рішення націоналізувати «ПриватБанк» у грудні 2016 року, керуючись рекомендаціями Ради нацбезпеки і оборони. До націоналізації ключовими акціонерами банку були бізнесмен Ігор Коломойський та його партнер Геннадій Боголюбов.

18 квітня 2019 року Окружний адміністративний суд Києва скасував рішення про націоналізацію «ПриватБанку», а також рішення НБУ про перелік пов’язаних осіб фінустанови, що стало основою для конвертації зобов’язань перед ними в акції. Згодом «ПриватБанк», Кабінет міністрів і Національний банк оскаржили ці рішення в апеляційному порядку.

Міжнародні партнери України, зокрема Міжнародний валютний фонд, Представництво Євросоюзу, Європейський банк реконструкції та розвитку, Світовий банк і посольство США, виступили із заявами про підтримку націоналізації «ПриватБанку».

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter