Велика приватизація в Україні почнеться тільки після зміни влади в країні

logo


Велика приватизація в Україні почнеться тільки після зміни влади в країні Глава партии «Основа» Андрей Николаенко считает, что государство – неэффективный игрок на банковском рынке. И поэтому столь высокая доля государства в банковском секторе – недопустима и не нужна Украине. Фото — пресс-служба

До держбюджету України на 2019 рік закладено нереальні доходи від приватизації. Урядовий план з приватизації державного майна знову буде зірваний.

Про це заявив глава партії «Основа» Андрій Ніколаєнко в ефірі каналу ObozTV.

«Я не вірю в ефективну приватизацію в Україні в 2019 році. До появи повноцінної влади велика приватизація не відбудеться. Починаючи з 2015 року, в Україні ще жодного разу не був виконаний план. Наприклад, в минулому році до держбюджету від приватизації надійшло близько 300 мільйонів гривень при плані в 19 мільярдів. І в 2019 році знову заклали нереальні доходи від приватизації — нинішній план буде завалений. І знову почнемо латати дірки в бюджеті за рахунок запозичення коштів. Нинішня модель економіки в Україні — неефективна, вона не працює», — зазначив Андрій Ніколаєнко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Для відкриття прозорого земельного ринку необхідно спочатку відновити довіру до влади — Ніколаєнко

Політик допускає повторну приватизацію тих держпідприємств, які незаконно виявляться у власності чиновників і наближених до них осіб.

«Якщо нинішня влада встигне прибрати до рук такі підприємства як Одеський припортовий завод або Центренерго, я впевнений, що наступна влада підніме це питання. І відбудеться не тільки повторна приватизація цих об’єктів за цією ціною, а ще й когось необхідно буде посадити в тюрму. Не можна більше грабувати український народ», — попередив глава партії «Основа».

Коментуючи заяви деяких українських чиновників про нібито готовність IFC інвестувати в капітал Укргазбанку, Андрій Ніколаєнко висловив свою позицію щодо приватизації в банківському секторі. Він вважає, що держава — неефективний гравець на банківському ринку. І тому така висока частка держави в банківському секторі — неприпустима і не потрібна Україні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Успішну Україну можуть створити тільки самі українці — Ніколаєнко

«Банки потрібно приватизувати. Але буде погано, якщо їх почнуть купувати знову олігархи. В Україні потрібно шукати такі моделі, як входження Міжнародної фінансової корпорації в капітал українських банків і інші подібні варіанти. Можливо, варто було б передбачити часткову участь вітчизняного середнього бізнесу. У будь-якому випадку оздоровлювати банківську систему необхідн «, — підсумував Андрій Ніколаєнко.

Доктрина збалансованого розвитку «Україна 2030», розроблена фахівцями разом з політичною партією «Основа», пропонує інвестиційну модель, яка дозволить Україні через 10-12 років увійти в топ-30 успішних світових економік. Ці цілі сформульовані в Програмі стрімкого розвитку і підкріплені результатами досліджень і розрахунків. У підготовці брали участь вчені п’яти провідних університетів України за підтримки об’єднання «Українська Бізнес Ініціатива». Документ передбачає реалізацію комплексу заходів, які дозволять досягти економічного зростання на рівні не менше 10-15% в рік, щоб до 2030 року український ВВП склав $ 710-750 млрд.

×