Ведеться активна підготовка до будівництва на Дніпрі ще однієї гідроелектростанції

logo


17.06.2018 19:22

Ведеться активна підготовка до будівництва на Дніпрі ще однієї гідроелектростанції

ПрАТ «Укргідроенерго»​ веде активну підготовку до будівництва Каховської ГЕС-2. Важливий аспект цієї роботи – питання екології, повідомляє Національний промисловий портал.

На сьогодні проект Каховської ГЕС-2 проходить дві процедури: оцінка впливу на навколишнє середовище (ОВНС) в рамках проектної документації і оцінка впливу на довкілля (ОВД), яке йде окремо. ОВНС йде для Мінрегіонбуду, а ОВД – для Мінекології. Це будуть два звіти. В їх підготовку залучені науковці, екологи, гідробіологи, – повідомила провідний фахівець з питань екології ПрАТ «Укргідроенерго» Оксана Гуляєва. 

Також Гуляєва зазначила, що компанія веде активну роботу з громадськістю та вивчає її думку.

Ми подали повідомлення в Херсонське обласне управління і вже отримали коментарі від громадськості. Управління збирає коментарі і передає їх нам. Ми взяли цю інформацію в роботу для підготовки звіту з оцінки впливу на довкілля. Все в процесі, – додала представник компанії.

Передбачається, що оптимальне підвищення потужності Каховської ГЕС за рахунок будівництва ГЕС-2 може бути досягнуте в результаті синхронізації експлуатації ДНІПРОГЕС-1, ДНІПРОГЕС-2 і Каховської ГЕС-1+ГЕС-2.

В цьому випадку витрата, що пропускається Дніпровським гідровузлом для вироблення електроенергії в період пікового навантаження, повністю використовуватиметься Каховською ГЕС-1+ГЕС-2.

Збільшення потужності Каховського гідровузла дозволить ефективніше регулювати витрати річки Дніпро за рахунок переводу її в гостропікову частину графіка навантаження енергосистеми.

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter