Вартість капусти рекордно зросла в України

logo


Білокачанна та пекінська капуста за останній тиждень зросла у ціні. Перша на 20% відносно минулого року, а інша подорожчала вдвоє. Виробники пояснюють таке явище збільшенням попиту на продукт з боку експортерів.

Як повідомляє “Народна Правда” з посиланням на “Бізнес цензор”, зараз пекінську капусту можна придбати за 10-13 грн/кг. За останні кілька днів її вартість зросла аж на 60%. Протягом вересня 2017 року до січня 2018 року близько 3,7 тисяч тонн української капусти було вивезено до сусідньої Білорусі. Білокачанна капуста зараз коштує близько 5 грн/кг, однак протягом тижня вона досягала позначки 6 грн.

Як раніше писала “Народна Правда”, за даними аналітиків Економічного дискусійного клубу, лише протягом січня цього року зросли в ціні 19 продуктів з 23 позицій соціально значущих товарів. Найбільший стрибок цін трапився на так званий “борщовий набір” – цибуля стала дорожчою майже на 5%, морква – приблизно на 7%, картопля – на 7,1%. За буряки минулого місяця платили на 12,5% більше, за капусту – на 14%.

Нагадаємо, що вчені кажуть, що основою довголіття є збалансоване харчування, що включає всі необхідні організму вітаміни, мінерали та мікроелементи, а також правильне співвідношення білків, жирів і вуглеводів. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.