Вартість газу для населення буде зростати

logo


Місія МВФ, яка зараз перебуває з робочим візитом в Україні, поставила дві головні вимоги, за умови виконання яких українці зможуть розраховувати на фінансову допомогу – транш розміром 2 мільярди гривень. Для цього необхідно створити Антикорупційний суд та підвищити ціну на газопостачання для населення відповідно до ринкового рівня.

Про це повідомляє “Народна Правда” з посиланням на “ICTV”.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман пообіцяв, що нові ціни на газопостачання з’являться не раніше нового опалювального сезону, тобто із жовтня 2018 року. Прогнозують зростання вартості на 10-20% (зараз 1 кубометр газу коштує 6,9 грн). Такі дії можуть сильно вплинути на фінансове становище громадян. За статистикою, нині 60% українських домогосподарств має оформлену субсидію. При цьому населення заборгувало державі за газопостачання 26 мільярдів грн. Нові тарифи на газ спричинять зростання цін на теплопостачання та гарячу воду.

Українська влада намагається домовитися з МВФ щодо зміни формули розрахунку вартості газу для населення. Європейці мотивують підвищення тарифів боротьбою із корупційними схемами. Зараз газ для населення коштує дешевше, ніж для промислових споживачів. Тому постачання газу за ціною для звичайних громадян часто використовують для промислових об’єктів, що сприяє корупції через отримання прибутків із різниці вартості. МВФ закликає створити вільний ринок газу, зрівнявши ціну закупки газу та реалізації його споживачам.

Як раніше писала “Народна Правда”, у поточному опалювальному сезоні, попри вимоги Міжнародного валютного фонду, вартість “блакитного палива” для населення не зміниться.

Додамо, що фахівці МВФ прибули в Україну для того, щоб провести технічні консультації. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте также: