В уряді розкрили деталі реорганізації «Укроборонпрому»

Понад 60 підприємств «Укроборонпрому» реорганізують у 9 холдингів. Шість із них переведуть до складу нової держхолдингової компанії (ДХК) «Оборонні системи України», а три – до ДХК «Аерокосмічні системи».

За словами міністра зі стратегічних галузей промисловості Олега Уруського, до складу ДХК «Оборонні системи України» увійдуть такі холдингові компанії: бронетанкова техніка (13 підприємств), радарні системи (10), спецхімія і боєприпаси (7+1), високоточна зброя (15) та авіаремонт (7).До ДХК «Аерокосмічні системи України» потраплять «Антонов», «Авіадвигунобудування» і «Ракетно-космічний центр «Південний».

На сьогодні «Укроборонпром» налічує 137 підприємств, із них 21 на окупованих територіях.

Раніше заступник гендиректора «Укроборонпрому» Роман Бондар повідомив про плани ліквідації державного концерну і створення на його базі шести галузевих держкорпорацій. Це ракетобудівний холдинг, авіаційний, авіаремонтний, бронетанковий, радарний і холдинг морських систем.

Про скандали навколо «Укроборонпрому», зарплату Найєма і сумнівні призначення – у нашому спеціальному розслідуванні.

Рада нацбезпеки і оборони рекомендує не квапитись з реформуванням держконцерну «Укроборонпром». План реформи потребує доопрацювання, також треба провести аналіз діяльності кожного підприємства.

Улітку Кабінет міністрів у новій програмі дій уряду представив план реформування ОПК. Зокрема він передбачає перетворення «Укроборонпрому» в акціонерну холдингову компанію.