В уряді пояснили, чому досі немає угоди про ЗВТ із Туреччиною

logo


КИЇВ. 23 січня. УНН. Дата завершення переговорів із Туреччиною щодо угоди про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) залишається невизначеною через жорстку позицію турецького уряду по окремих позиціях. Про це повідомив директор департаменту європейської інтеграції Міністерства економічного розвитку і торгівлі України В’ячеслав Цимбал під час брифінгу в Кабміні, передає кореспондент УНН.

«80-90% питань ми вже погодили, але залишаються достатньо чутливі види продукції, які пов’язані з переговорним процесом. Наша позиція – охопити всі сектори і зробити максимальний доступ лібералізації для нашої продукції на ринок Туреччини, але Туреччина суттєво захищає свої галузі. Наприклад на деякі види продовольчої продукції у них ставка вище 200%. Можете уявити, якщо це політика уряду Туреччини, як важко домовитись», — зазначив чиновник.

За його словами, дата завершення переговорного процесу про створення ЗВТ із Туреччиною залежить не тільки від української сторони, але й від турецької.

При цьому він додав, що Україна розпочала переговори із турецькою стороною ще 2007 року.

Нагадаємо, переговори про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) із Туреччиною мають бути завершені цього року. 

Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган під час спільного виступу з президентом України Петром Порошенком у Стамбулі ще 2018 року заявив, що Україна і Туреччина прийняли рішення до кінця року завершити роботу з підписання угоди про Зону вільної торгівлі.

За словами голови української держави Петра Порошенка, позиції України та Туреччини щодо угоди про вільну торгівлю відрізняються у галузях сільського господарства та текстилю.

В грудні, минулого року, Кабінет міністрів України змінив склад делегацій для участі у переговорах з урядом Сербії  з урядом Туреччини стосовно укладання угод про вільну торгівлю.