В Уряді обіцяють рекордно знизити ціну на газ та вартість опалення

logo


Міністр енергетики та захисту довкілля України Олексій Оржель заявив, що у цьому кварталі у платіжках на опалення суми будуть меншими — ціна на газ для споживачів знизиться ще додатково в лютому.

Про це повідомляє пресслужба відомства.

Повідомляється, що це стало можливим завдяки підписанню договору про транспортування газу та стабілізації ситуації на українському та європейському ринках.

«У лютому, у березні, влітку – буде рекордно менша ціна на газ, адже нам вдалося стабілізувати ситуацію на ринку газу», — зазначив Олексій Оржель.

За його словами, гроші, які держава отримала в рамках Стокгольмського арбітражу, уряд хоче витратити на те, «щоб в українців були кращі дороги. На те, щоб лікарні були поруч та надавали якісні послуги».

«Також зменшення ціни на газ дало нам можливість переглянути тарифи на розподіл, які дуже довго не переглядалися. Це зроблено для того, щоб оновити інфраструктуру, адже від цього теж залежить, чи українці зможуть якісно отримувати газ безпосередньо у себе у домівках», — додав Оржель.

Очільник міністерства звернув увагу на важливість незалежності Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

«Для нас має значення, щоб на Національний регулятор не впливали. Але він повинен здійснювати контроль за монополістами. Тому необхідно встановити чіткий економічно обґрунтований тариф», – резюмував він.

Раніше виконавчий директор «Нафтогазу» Юрій Вітренко заявив про порушення трудового законодавства через невиплату багатомільйонної премії за перемогу в Стокгольмському арбітражі.

Нагадаємо, за словами глави НАК Нафтогаз України» Андрія Коболєва, питання високих премій співробітникам Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» можна вирішити шляхом приватизації компанії.

Нагадаємо, раніше Андрій Коболєв запропонував повернути гроші російському монополісту «Газпрому», щоб зменшити премію, яку він і інші члени правління отримали за перемогу компанії в Стокгольмському арбітражі.

Крім того, Андрій Коболєв назвав моменти, які не до кінця влаштовують його у п’ятирічному контракті з російським «Газпромом».

Також слідкуйте за «Прямим» у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.