В Україні зростає експорт продуктів нафтопереробки

Автор: Алена Гайворонская|

31 Травня 2021 року — 14:29

Більш ніж в півтора рази зріс експорт продуктів нафтопереробки з України. За січень-квітень року учасники ринку продали понад 156 тонн продукції. Тоді як за аналогічний період минулого року – було 87 300 тонн. Про це повідомили у випуску новин “Першого Ділового” телеканалу, з посиланням на дані експертного дослідження.

Найбільше за чотири місяці року на зовнішні ринки направили 104,6 тисячі тонн мазуту, тоді як за аналогічний період минулого року – лише 15 000 200 тонн.

Слід зазначити, що Кременчуцький нафтопереробний завод експортував накопичених раніше 93 200 тонн ресурсу. Ще майже 11,5 тисячі тонн припало на експортні поставки державного «Укргазвидобування».

Протягом цього ж періоду скоротився експорт таких проміжних продуктів переробки, наприклад риформата, бензол містить фракції і рафінаду. Також за перші два місяці року «Укргазвидобування» експортувало 5500 тонн сольвенту, хоча минулого року його за кордон не продавали.

Нагадаємо, що «Укргазвидобування» отримало право на двадцятирічне користування надрами Юліївського газоконденсатного родовища в Харківській області. За інформацією prozorro.sale, підприємство виграло аукціон, запропонувавши більше ніж 120 млн грн. Стартова ціна лота – понад 58 млн грн.

Раніше повідомлялося, що угоду на більш ніж 4 мільйони гривень провернули чиновники «Укргазвидобування». Схему розкрадання скрапленого газу держпідприємства викрили оперативники Служби безпеки.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!