В Україні зменшився розмір субсидій

logo


В Україні зменшився розмір субсидій - today.ua

У березні держава виплатила субсидії 3,86 мільйонам українських родин, що на 156 тис. більше, ніж у лютому. При цьому, середній розмір субсидії, порівняно з лютим, зменшився з 998,6 грн до 660,4 грн. Такі дані оприлюднили у Державній службі статистики.

За словами аналітиків, у березні соціальні служби призначали субсидії прискореними темпами. Так, у минулому місяці з заявами на отримання субсидій звернулися 175 тис. осіб, а допомогу призначили 198 тис. громадян, що пояснюється опрацюванням раніше отриманих заявок.

В цілому, з початку року підтримку від держави попросили 640,5 тис. домогосподарств – це на 2% більше, ніж у I кварталі 2018 року.

Найчастіше в березні за субсидіями зверталися жителі Вінницької (17 тис. осіб), Житомирської (13,4 тис.) і Одеської областей (11,4 тис.).При цьому найбільше діючих субсидіантів проживає в Дніпропетровській (340 тис.), Харківській (277 тис.) та Рівненській областях (227 тис. домогосподарств).

У квітні українці почали масово скаржитися на те, що не можуть отримати субсидії готівкою за лютий і березень. Близько 13% нарахованих для виплати через «Ощадбанк» коштів так і не були передані адресатам. Деяким українцям субсидію помилково перерахували до Пенсійного фонду, а не в «Ощадбанк». Є й ті, хто не зміг записатися в електронну чергу банку через сайт або з’явитися у відділення за грошима. Крім того, не всім пенсіонерам листоноші принесли гроші за субсидії разом з пенсіями, як було обіцяно на початку березня.

Раніше повідомлялося, що з 1 травня 2019 року українцям почнуть нараховувати пеню за несвоєчасну оплату житлово-комунальних послуг. Також в травні почнеться процес перепризначення субсидій.