В Україні запустять електронний аудит податків

Автор: Алена Гайворонская| 30 Листопада 2020 року — 21:30

В Україні хочуть запустити електронний аудит податків. З відповідною ініціативою виступив Мінфін. Там відбулася презентація, де мова йде про те, що нововведення має відбутися в три етапи. Про це повідомили у випуску новин “Першого Ділового” телеканалу.

Відомо, що перший етап розпочнеться 1 січня 2023 року. Тоді разом із файлом буде подаватися тільки великими платниками податків на запит контролюючого органу. Другий етап розпочнеться 1 січня 2025 року та буде обов’язковим для всіх великих платників податків. Третій етап посилання – 1 січня 2027 і стосуватиметься всіх платників податків.

Слід зазначити, що електронний аудит буде здійснюватися через використання стандартного аудиторського файлу САФТ. Далі інформацію в цьому файлі будуть аналізувати і при необхідності уточнювати. Тому платники податків можуть самостійно виправляти помилки. На закінчення пройде податкова перевірка.

У Мінфіні кажуть, що це прискорить роботу і виключить людський фактор.

Нагадаємо, що в Україні заробили зміни до Податкового кодексу від 16 січня поточного року. Вони стосуються податку на продаж або обмін авто більш ніж один раз за рік.

Як повідомляють податківці, продаж і обмін першого автомобіля на рік здійснюються без податків і зборів. А ось за продаж або обмін машини повторно вже доведеться заплатити державі з отриманого доходу.

Раніше повідомлялося, що прес-служба Офісу президента повідомила, що гарант конституції, Володимир Зеленський, запропонував провести аудит всіх впроваджених в Україні реформ.

Своє рішення президент озвучив на засіданні Комісії з питань правової реформи. Таким чином, переконаний Зеленський, конституційну кризу в країні буде вирішене.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!