В Україні запроваджують штрафи для багатоквартирних будинків

Українські парламентарії віддали голоси за штрафні грошові санкції до 51 тисячі грн у разі, якщо перевищено терміни передачі документів на багатоквартирний будинок до новоствореного об‘єднання співвласників (ОСББ). За проект закону № 4086 проголосували 316 народних обранців.

Цим законом доповнюється український Кодекс про адміністративні порушення. Як відомо, при створенні об‘єднання співвласників багатоквартирного будинку усі квартири в ньому переходять з балансу колишнього власника на утримання нового ОСББ. За щойно прийнятим законом,  колишній балансоутримувач (він може бути як фізичною, так і посадовою особою – представником державної організації) мусить передати документацію на будинок до ОСББ протягом 30 днів з дня державної реєстрації об‘єднання.

У разі, якщо він не вклався у цей термін, то фізична особа-балансоутримувач сплачує штраф у розмірі від 3 400 до 5 100 грн, тобто від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. А якщо колишній власник будинку – державна посадова особа, то штраф для неї депутати визначили у розмірі від 8 500 до 11 900 грн, або від 500 до 700 неоподатковуваних мінімумів. За повторне таке порушення протягом року стягується штраф від 17 до 51 тисячі гривень.

Нагадаємо, в українському парламенті пройшли голосування в першому читанні щодо підвищення штрафних санкцій за кілька видів порушень. У вівторок, 26 січня, депутати голосували за підвищення штрафів за свідомо неправдиві виклики різних служб і представників правоохоронних органів.

Також раніше повідомлялося, що депутати хочуть збільшити штрафи за невиплату зарплати.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!