В Україні вирішать долю хрущовок

logo


В Україні вирішать долю хрущовок

В Україні кожен 13-й будинок час зносити

Фото з відкритих джерел

Граничний термін служби будинку в радянські часи становив 75 років

В Україні 7,6% фонду, тобто кожен 13-й будинок (а це 75 млн кв.м житла) час зносити. Тільки в столиці без квартир можуть залишитися 211 тис. сімей. Мінрегіонбуд передбачає: якщо до кінця року парламент ухвалить новий закон про реконструкцію житлових кварталів, уже через 3-4 роки в Україні почнуть цілими кварталами зносити «хрущовки».

Ремонт «хрущовки» хоч і продовжить термін експлуатації, але саму проблему не вирішить, а тільки відстрочить її. Як розповідає прес-секретар корпорації «Укрбуд» Гліб Шемовнєв, термін служби новобудови становить не менше 100 років. А відремонтованої хрущовки, яка була побудована на початку 60-х — в кращому випадку 10-15 років.

«Граничний термін служби будинку в радянські часи становив 75 років. А у хрущовок, побудованих переважно в 60-х роках, він ще менший — до 50, а іноді навіть до 25-30 років. Тільки на півстоліття були розраховані і панельні багатоповерхівки. Сьогодні всі будівлі, побудовані в довоєнний період, уже вичерпали спочатку закладений у них ресурс. Велика частина хрущовок теж або перевищили термін експлуатації, або близькі до його закінчення», — розповідають в «Укрбуд».

Джерело: Обозреватель

Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter