В Україні створили першу карту енергетичного потенціалу біомаси

logo


Наприкінці 2018 року у Вінниці презентували «Карту енергетичного потенціалу біомаси у Вінницькій області» — сервіс, що являє собою базу знань щодо наявних в області біомас: тобто всього, що може бути використане як альтернативне джерело енергії.

Вінницька область стала першою, де було створено таку карту, пише vezha.vn.ua.

Як зазначив начальник відділу енергетичного менеджменту Департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури облдержадміністрації Іван Магдич, користуватися картою можна безкоштовно, а також доповнювати та оновлювати її, завантаживши спеціальне програмне забезпечення.

Мапа призначена в першу чергу для ОТГ та зацікавлених приватних підприємств.

Читайте також: Українським аграріям пропонують виробляти біопаливо з павловнії

Сервіс дозволяє зрозуміти обсяг біомаси в області, де вона сконцентрована, який її технічний та економічний потенціал. Біомаса може використовуватись на котельнях для виробництва теплової енергії, електроенергії тощо.

Карта містить такі дані для перегляду:

потенціал біомаси у різних районах: зведений, деревної біомаси, первинних та вторинних с/г відходів, енергетичних плантацій;
сільськогосподарські підприємства області (кількість записів — 647);
старі та низькопродуктивні сади, які підлягають розкорчуванню (21);
лісгоспи (33);
вільні землі, де можливе вирощування енергетичних культур (58);
котли на твердих видах палива у державних структурах (724);
котельне обладнання на природному газі (415);
виробники біопалив (17).

За словами представника Науково-технічного центру «Біомаса» Тетяни Железної, відходи сільського господарства (солома, відходи виробництва кукурудзи на зерно, соняшника) в області становлять 2 295 тис. тонн; деревна біомаса — 589 тис. метрів кубічних щільності; енергокультури (міскантус, тополя, просто прутоподібне, верба) — 114 тис. тонн.

Читайте також: В Україні планують створити біржу біопалива та біомаси

«Технічно досяжний потенціал біомаси — 1 мільйон 4 тисячі тонн умовного палива на рік. Таким чином, щоб біомаса була застосовна із максимальною користю, доречним є створення спеціальних комунальних підприємств, які займалися б заготівлею, переробкою біомаси, виробництвом брекетів з біомаси, а також — вирощуванням енергетичних культур», — зазначила вона.