В Україні скорочуються обсяги будівельних робіт

В Україні спостерігається скорочення обсягів виконаних будівельних робіт, повідомляє Державна служба статистики.

За даними статвідомства, у березні цього року порівняно з лютим обсяги знизилися на 0,3%, а з березнем рік тому – на 9,6%. Повідомляється, що у першому кварталі року спад у будівництві становив 12,3% – до 26 млрд 300 млн грн.

Водночас, у січні-березні спостерігалося підвищення обсягу житлового будівництва на 1,4%. Будівництво інженерних споруд знизилося на 19,1%, нежитлових будівель – на 12,3%.

У загальному обсязі робіт 44,5% становила частка нового будівництва, 27,9% – ремонту, 27,6% – реконструкції та переоснащення.

Нагадаємо, у Міністерстві розвитку громад та територій інформують, що на оновлення державних будівельних норм (ДБН) спрямують 54 мільйони гривень у 2021 році. Як повідомляють у пресцентрі відомства, сума є найбільшою за останнє десятиріччя. Там наголошують, що такий щорічний рівень фінансування дозволив би до 2025 року повністю обробити та змінити чинні будівельні норми.

Раніше ми повідомляли, що минулого року президент узаконив введення технічного регламенту на будівельну продукцію, який своєю чергою імплементує потрібні норми за якістю будівельних продуктів, які вже багато років існують у ЄС.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!