В Україні прогнозують катастрофу водоканалів

logo


Стан водоканалів такий, що якщо терміново не розробити стратегію розвитку водоканалізаційної індустрії, то неминуче станеться не просто криза, а катастрофа.

Про це заявили в Асоціації водоканалів «Укрводоканалекологія» під час Міжнародного водного форуму в Яремче, публікує Економічна Правда.

Форум триває 23-25 січня. Він зібрав понад 400 фахівців, серед яких директори водоканалів, представники Мінрегіонбуду, Світового банку, НКРЕКП, представники Держводагенства.

Сьогодні ми всі разом хочемо попросити, щоб Мінрегіон прискорив розробку стратегії розвитку водоканальної галузі і запропонував на затвердження депутатам Верховної ради. Ми півтора року присвятили розробці концепції стратегії. Є розуміння, яким чином вона повинна бути розроблена і реалізована. Без позиції Мінрегіону галузь не впорається, – заявив президент Асоціації Дмитро Новицький.

Депутат ВР Олена Бабак заявила, що містам потрібен план стратегічного розвитку водоканалів, щоб розробити інвестиційну програму по заміні мереж, модернізації системи водопідготовки і каналізації.

«У нас сьогодні такий стан водоканалів, що якщо ми терміново не розробимо стратегію розвитку водоканалізаційної індустрії, то неминуче отримаємо не просто кризу, а катастрофу. Ми на межі», – додала віце-президент асоціації Ольга Бабій.

Експерт Світового банку Івайло Христов Колєв, який презентував моделі модернізації міської інфраструктури кількох європейських країн, підкреслив, що мало розробити стратегію. Важливо її імплементувати. І поки на рівні держави не з’явиться стратегії розвитку галузі, Світовий банк не зможе розглядати галузь як готову для інвестування.