В Україні продовжили на рік та в 1,5 рази підвищили мито на експорт металобрухту

logo


Верховна Рада продовжила ще на один рік — до 15 вересня 2019 року — дію мита на експорт брухту чорних металів. При цьому її розмір збільшений з €30 до €42 за тонну.

За прийняття відповідного законопроекту №8226 за основу і в цілому проголосували 248 депутатів, передають Українські новини.

Мито діє з 15 вересня 2016 року, спочатку його ставка була встановлена ​​на рівні €10 за тонну. Його дія тепер уже двічі продовжувалася.

Обгрунтуванням для введення обмежувальних заходів називалася мета ліквідації дефіциту брухту чорних металів на внутрішньому ринку для першочергового забезпечення потреб оборонної промисловості і забезпечення умов відновлення об’єктів інфраструктури.

У пояснювальній записці зазначається, що за підсумками 2017 року можна однозначно стверджувати, що підвищення мита втричі на експорт брухту чорних металів (до 30 євро/тонна) мало позитивний ефект для металургійної галузі (скорочення дефіцитності брухту з 20% до 9%, підвищення виплавки стали і виробництва окремих видів металургійної продукції) і для державного бюджету (додатково 231 млн гривень надходжень).

«Однак висхідна динаміка світових цін на металобрухт в 2017 році продовжувала стимулювати його експорт з України, при цьому підвищене експортне мито на брухт (30 євро/тонна) поступово втрачала свій» обмежує «ефект, адже його частка в ціні зменшилася з 18,9% в 2016 році до 13,5% в 2017 році «, — йдеться в пояснювальній записці.

Також ще одним істотним чинником зростання експорту брухту в попередньому році стала активізація його закупівель невизнаної Придніпровської Молдавської Республікою внаслідок формування неринкових умов доступу місцевих металургійних виробників до електроенергії.

Крім того, додаткову підставу для посилення дефіциту брухту чорних металів на внутрішньому ринку створила блокада транспортного сполучення з тимчасово непідконтрольними територіями.

Тому, як зазначається в пояснювальній записці, в національних інтересах України доцільно продовжити дію підвищеного експортного мита на металобрухт, збільшивши його розмір з метою нівелювання негативного ефекту (нарощування експорту), викликаного підвищенням світових цін на цей вид сировини, тим самим сприяючи зменшенню дефіциту брухту на внутрішньому ринку і забезпеченню безперебійної діяльності металургійної галузі з першочерговим забезпеченням потреб оборонної промисловості.

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її курсором та натисніть Ctrl+Enter