В Україні подорожчають хліб і молоко

logo


В Україні продовжують дорожчати продукти харчування. Найближчим часом очікується підвищення цін на хліб і молоко в середньому на 1,5%. Про це повідомив економіст Олег Пендзин, пише today.ua.

«В Україні продовжить дорожчати молочна продукція. Зараз молокосировина дешевшає, але світові ціни на молочку йдуть вгору. Тому, цілком можливо, буде невелике зростання цін на молочку, так як падає кількість поголів’я рогатої худоби. У поточному місяці вона подорожчає на 1,5%», — розповів експерт.

З приводу цін на хліб економіст зазначив, що традиційно хліб дорожчає від 18 до 24% в рік. Очікується, що в травні ціни на хліб зростуть на 2-3%.

Попереднє подорожчання хліба українці відчули на собі в жовтні 2018 року. Тоді пшеничний хліб з борошна вищого сорту і батон подорожчали на 8%, пшеничний хліб з борошна I сорту та житнього хліб — на 10%. У середньому, хлібний кошик восени стала дорожче на 9%.

Ціни на молочну продукцію в Україні поступово зростають протягом всього року. Зараз «молочка» у нас в країні коштує дорожче, ніж у країнах Європи. Якщо в Польщі за літр молока жирністю 3,2% у лютому 2019 року платили 14 грн, в Литві — 30,3 грн, то в Україні — 33 грн. Крім того, сметану жирністю 15-18% в Польщі можна купити за 44,2 грн за кг, в Литві — за 52,9 грн, а в Україні — за 61 грн.