В Україні по-новому оцінюватимуть якість пшениці

logo


Поділитися на Facebook

Твітнути

Відповідне рішення було прийнято під час засідання технічного комітету «Зернові культури та продукти їх переробки», яке проходило в рамках щорічної міжнародної науково-практичної конференції «Технології харчових продуктів і комбікормів» в Одесі.

У засіданні взяли участь представники Мінагрополітики, експортери, представники хлібопекарської, борошномельної галузей, науковці та сільгосптоваровиробники.

Під час зустрічі обговорювались надіслані до міністерства та технічного комітету пропозиції від учасників ринку щодо оновлення діючого стандарту на пшеницю, які будуть враховані у першій редакції оновленого стандарту.

Чинний стандарт на пшеницю ДСТУ 3768:2010 «Пшениця. Технічні умови» було затверджено наказом від 31 березня 2010 року №108 Держспоживстандарту України. У встановлені держстандарті враховуються, зокрема, такі ознаки: визначення класу, клейковина, сміттєві, мінеральні та зернові домішки, ураження, наявність паразитів.

Зміни до національного стандарту на пшеницю переважно стосуватимуться оновлення методів визначення показників якості на основі міжнародних стандартів, коригування кількості класів та окремих показників пшениці.

Нагадаємо, в Україні за рік хліб подорожчав майже на 20%. У той же час, він є чи не найдешевшим в Європі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.