В Україні планують запровадити нову систему агрострахування

logo


Вітчизняні посадовці вивчають можливості кращих світових практик систем агрострахування для запровадження їх в Україні.

ТОП-9 страхових компаній озимих в Україні
Індексне страхування діє вже в 9 областях України

Про це повідомила заступник міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальов, інформує прес-служба відомства.

«Ми прагнемо дослідити найкращі світові практики кредитування та агрострахування, серед яких і канадська. Система підтримки сільгоспвиробників Канади побудована на повній довірі між фермерами, страховими компаніями та державою, що дозволяє економити час, ресурси та забезпечувати довготривалий економічний ефект. Аналіз ефективних страхових систем, інструментів, підходів  дозволить нам виробити власну оптимальну модель», — зазначила Олена Ковальова.

Також вона наголосила, що впровадження такої системи допоможе покращити інвестиційний потенціал сільськогосподарського сектору, надасть можливість передбачати цінові та погодні ризики, стимулюватиме зростання АПК.

Вона додала, що канадські фермери схвально оцінюють державні програми підтримки субсидування та кредитування, оскільки така підтримка забезпечує їм повну захищеність і фінансову стабільність.

«Система кредитування та субсидування в Канаді співфінансується державним та місцевими бюджетами і направлена на те, щоб знизити усі можливі ризики до нуля», — зауважила Ковальова.

Також заступник міністра відмітила, що зважаючи на посилену увагу України до розвитку фермерства, нова система агрострахування зможе стати опорою для впровадження ефективних інструментів кредитування малих та середніх фермерських господарств.

Також повідомляється, що  канадськими колегами та Послом України в Канаді Андрієм Шевченко було обговорено питання розширення співробітництва та налагодження більш активних взаємозв’язків між Україною, Канадою та організаціями Групи Світового банку.

Нагадаємо, за підсумками січня-березня 2018 року інвестиції у сільське господарство, мисливство та надання пов’язаних із ними послуг склали 10521,7 млн гривень, що на 9,5% більше ніж за аналогічний період минулого року.