В Україні назвали умову відновлення водопостачання у Крим

logo


Газотранспортна система України готова до роботи в умовах повного припинення транзиту російського газу до Європи.

Про це повідомляє пресслужба Укртрансгазу.

У компанії модернізували п’ять компресорних станцій для роботи в реверсному режимі.

«Це дає можливість, у випадку часткової чи повної зупинки транзиту, забезпечувати безперебійне газопостачання для українських споживачів східних і південних регіонів шляхом транспортування блакитного палива з європейських країн і з ПСГ на заході України. На компресорних станціях «Хуст», «Богородчани», «Гусятин», «Бар», «Олександрівка» побудовано нові обв’язки, за рахунок яких вдалось розширити можливості ГТС для оперативного перерозподілу газових потоків та оптимізувати технологічні витрати газу при роботі станцій в реверсі», — розповіли в Укртрансгазі.

В компанії нагадали, що десять років тому, у січні 2009 року через дії Газпрому українська ГТС вже була змушена працювати в умовах відсутності транзиту. На той момент штатних можливостей переключення на реверсний режим не було і для проходження газової кризи була реалізована тимчасова схема газопостачання «захід-схід».

Раніше в РНБО повідомили, що з 1 січня 2020 року спливає термін транзитного контракту з Росією. Після формування нового уряду має бути сформована нова група і керівник цієї групи, хто відповідатиме за перемовини щодо підписання або нового, або продовження цього контракту.